Pokoje Na Szlaku nad jeziorem Wigry

Oferujemy noclegi na Suwalszczyźnie nad jeziorem Wigry w miejscowości Stary Folwark na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego.

Nowo otwarty obiekt “Pokoje Na Szlaku” oferuje Państwu wypoczynek w dwóch domach: Dom Czapla i Dom Czajka. 
Pokoje są dwuosobowe i wieloosobowe z łazienkami.

Oba budynki położone są przy głównych szlakach turystycznych między innymi najpiękniejszym szlaku rowerowym na Suwalszczyźnie – wokół jeziora Wigry.

Położenie obiektów stanowi, doskonałą bazę noclegową dla amatorów aktywnego wypoczynku i odkrywania Suwalszczyzny. Do plaży największego jeziora Wigry na Suwalszczyźnie jest około 100 metrów z Domu Czapla. Z plaży rozpościera się widok na największą atrakcję Suwalszczyzny jaką jest Klasztor Kamedułów w Wigrach.

Serdecznie zapraszamy.

Wigry

Lokalizacja

Stary Folwark nad Wigrami to urokliwa miejscowość położona nad brzegiem Jeziora Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.
Jest to spokojna okolica sąsiadująca z lasami Parku i jeziorem. Znajduje się tutaj kilka obiektów oferujących noclegi.
W Starym Folwarku można skosztować wykwintnych dań kuchni regionalnej. Mieszą się tutaj dwie restauracje oraz hotel. Jest też sklep spożywczy. Są dwie ogólnodostępne plaże z pomostami i widokiem na Klasztor w Wigrach:

  • plaża nad jeziorem Wigry przy Muzeum Wigier,
  • plaża nad jeziorem Wigry PTTK.

Obie plaże od naszych obiektów znajdują się w odległości 100m, 500m.
Przystań żeglarska PTTK w Starym Folwarku – prowadzi wypożyczalnie sprzętu wodnego: czarter jachtów, kajaki. Ze Starego Folwarku są organizowane spływy kajakowe rzekami Suwalszczyzny: Czarną Hańczą, Rospudą, Marychą, Szeszupą.

Po drugiej stronie wsi znajduje się wieża widokowa, ukazująca całą panoramę miejscowości, fragment jeziora Wigry z Klasztorem w Wigrach. W sąsiedztwie naszego obiektu znajduje się Muzeum Wigier.

Goście wybierając noclegi w Starym Folwarku mają wiele możliwości spędzenia czasu aktywnie. Można wynająć sprzęt wodny, taki jak kajaki czy rowery wodne i odkrywać uroki Jeziora Wigry. Przez miejscowość przebiegają ścieżki rowerowe i piesze, które prowadzą przez malownicze tereny Wigierskiego Parku Narodowego m.in. szlak wokół Jeziora Wigry, Green Velo, Podlaski Szlak Bociani.

Jest to idealne miejsce dla osób poszukujących ciszy, spokoju i bliskości natury. Można tu cieszyć się pięknymi widokami jeziora i okolicznej przyrody, spacerować po urokliwych ścieżkach lub po prostu odpoczywać na plaży.
Latem odbywają się tu szanty nad jeziorem, festiwal Wigrosfera.

Stary Folwark nad Wigrami to urocze miejsce, które oferuje zarówno komfortowy wypoczynek, jak i możliwość odkrywania uroków przyrody Wigierskiego Parku Narodowego i jeziora Wigry. Noclegi u nas stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całej Suwalszczyzny.

Do zobaczenia

REZERWACJA

Skorzystaj z naszej oferty już dziś. Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej lub e-mail.